Dr n. med. Sławomir Adam Wolniak

Dr n. med. Sławomir Wolniak

Leczenie alkoholizmu Łódź

  • Home
  • Leczenie alkoholizmu Łódź

kobieta ze szklanką alkoholu

Leczenie alkoholizmu to skomplikowany i złożony proces, wymagający odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, aby pomóc osobom uzależnionym pokonać nałóg. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że w terapii najważniejsze są chęci i motywacja osoby uzależnionej, która musi chcieć wyzdrowieć, aby jakiekolwiek działanie mogło odnieść skutek. W Łodzi leczenie alkoholizmu przeprowadza małżeństwo psychiatrów, Dr. N. Med Sławomir Wolniak i Dr Joanna Wysogląd-Wolniak, którzy specjalizują się w terapii uzależnień.

Leczenie alkoholizmu – na czym polega?

Uświadomienie sobie skali problemu i podjęcie decyzji o terapii to pierwszy krok ku wyzdrowieniu. Do lekarzy w Łodzi zgłaszają się osoby, które chcą poznać warunki terapii i po wstępnej rozmowie, mogą zdecydować, czy chcą podjąć próbę dalszego leczenia. W przypadku alkoholizmu często pierwszym etapem leczenia jest detoks, czyli odtrucie organizmu w celu wydalenia wszelkich pozostałości po substancjach psychoaktywnych. Jest to najtrudniejsza część całego leczenia, ponieważ w tym okresie pojawiają się najgorsze objawy odstawienne, które mogą wiązać się z poważnym dyskomfortem u pacjenta. W uzasadnionych przypadkach lekarz może zdecydować o podjęciu leczenia farmakologicznego, czyli podaniu osobie uzależnionej leków oraz witamin i minerałów, które łagodzą nieprzyjemne objawy i pomogą przetrwać detoksykację.

Kolejne etapy terapii dostosowywane są do indywidualnego przypadku. Leczenie alkoholizmu może być oparte na terapii indywidualnej lub grupowej. Podczas leczenia specjaliści wykorzystują psychoterapię behawioralną i zachowawczą, mogą stosować takie metody jak reprogramming (wypracowywanie pozytywnych dla zdrowia zachowań), czy trening umiejętności. Wsparcie mogą otrzymać też bliscy osoby uzależnionej, którzy uważają, że psychoterapia może pomóc całej rodzinie powrócić do normalnego funkcjonowania.

Leczenie alkoholizmu Łódź – terapia dla uzależnionych od alkoholu

Choroba alkoholowa to poważny problem, który skutecznie zaburza życie osoby uzależnionej i jej bliskich. Psychiatry z Łodzi Dr. N. Med Sławomir Wolniak i Dr Joanna Wysogląd-Wolniak przyjmują w Centrum Medycznym Omega. Lekarze to wykwalifikowani specjaliści, zajmujący się profesjonalnie terapią uzależnień w Łodzi oraz terapią uzależnień w Bełchatowie. W leczeniu alkoholizmu bardzo ważne jest samozaparcie, jednak wsparcie dobrych terapeutów pomoże wypracować odpowiednie nawyki i utrzymać motywację do tego, aby skończyć z nałogiem.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu